SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Czerwiec`2005


03.06.2005 Aktualizacja Strony [news by: M@jk]

Renowacji zostały poddane następujące działy: RETRO (zestawienie gier z podziałem na regiony, spis gier które zostały skasowane z listy wydawniczej DC), RECENZJE (2 nowe gry: Elemental Gimmick Gear i Jeremy McGrath Super Cross 2000), SCENA (VMU Tool), FELIETONY (Loadery i Booty). To chyba wszystko, mam nadzieje że o czymś nie zapomniałem :)

Ponadto nasza wierna czytelniczka Emila, znalazła w zasobach sieci dość ciekawy album muzyczny zawierający utwory z największych hitów z konsoli SEGA SATURN. Ta dość charakterystyczna ścieżka dźwiękową z dość specyficznymi aranżacjami (wersje "klubowe") z takich gier jak choćby Nights, Sonic 3d czy Virtua Fighter dostępna jest pod poniższym adresem.

08.06.2005 2 x emulator, od GPF`a [news by: M@jk]

Pojawiły się dwie nowe propozycje w dziedzinie emulacji konsoli Neo-Geo Pocket/Color oraz Gameboy Advance/SP:

NeoPOP DC 0.2 - program jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie tworzenia, na tyle nie zaawansowanej technicznie że, prędkość emulacji umiejętnie uniemożliwia swobodne granie. Na nie wiele zdaje się też użycie zaimplementowanej opcji wyłączenia obsługi dźwięku (notabene pozostawiającego i tak sporo do życzenia) czy też włączenia pomijania określonej liczby klatek (frame skip). 

Visual Troy Advance 1.4 - nowa wersja emulatora GBA na DeCe nie wnosi praktycznie nic szczególnego, niestety prędkość "udawania" nie uległa większym zmianom (nadal potwornie wolno) w stosunku do poprzedniej, premierowej odsłony.

Jednak jeśli mimo to jesteś zainteresowany testowaniem któregoś z nowych programów, skieruj się na stronę autora (Troy Davis) obu produkcji:

http://gpf.dcemu.co.uk/

11.06.2005 Daj się zawładnąć mocy nostalgii... [news by: M@jk]

Jako że ostatnio panuje dość specyficzna posucha zarówno w DeCekowym świecie (powiedzmy sobie szczerze, ostatnie scenowe "twory" zwyczajnie dołują) jak i również na naszym Forum dyskusyjnym. Postanowiłem wprowadzić nieco ożywienia w nasze szeregi prezentując co jakiś czas ciekawe strony, o których istnieniu może nie każdy wiedzieć, ale z pewnością wzbudzi to u nas nieco zainteresowania. Zapewne starsi dece-maniacy mieli niegdyś do czynienia z Commodore C64 - swego czasu klasykiem wśród oldskulowych maszyn. Czasy spędzone na ustawianiu głowicy magnetofonu oraz "loadingi" gier sięgające nawet do kilkunastu minut pozostaną w pamięci Graczy prawdopodobnie po życia kres. Jeśli zaliczasz się do tej grupy osób i wspominasz owy okres w dziejach "growej" rozrywki z łezką w oku, powinieneś obowiązkowo skierować się na polski serwis miłośników c64.pl - gdzie oprócz tysięcy gier z tegoż systemu (C64 jest bardzo dobrze emulowane na DC!), znajdziesz muzykę z tychże produkcji dodatkowo w nowych ekstra aranżacjach, ponadto też dostępne są ciekawe pliki związane z tamtejszą sceną (podobnie jak na "makaronie", scena "złomodore" po dziś dzień jest aktywna), czy także konwersje starusienkich hiciorów w nowych "szatach". Gorąco zapraszam do odwiedzenia tejże strony, notabene mającej związek z DC FANS, choćby samym faktem zamiłowania i oddania do wspaniałego sprzętu z przed lat, który dla wielu "żyje" do dziś. Zainteresowanych emulacją Commodore na DC odsyłam do działu SCENA, gdzie czeka stosowny opis emulatora DreamFrodo (v.0.94)


15.06.2005 PSX Extreme #95 już 18 czerwca... [news by: M@jk]

A w nim oprócz obowiązkowej pierwszej części z targów E3 (bardzo obszerna i wyczerpująca relacja), znajdziecie kolejną odsłonę rubryki DC Lives 4ever (m.in. recenzja Trizeal). Ponadto szczególnie polecam Wam zapoznanie się z moim wywiadem z cyklu "Jak wygląda praca muzyka w produkcji gier?" gdzie moim gościem był niejaki Chris Huelsbeck - niemiecki kompozytor, twórca ścieżki dzwiękowej m.in. do Great Gianna Sisters czy serii Turrican (Amiga).

Szczegóły nt. nowego numeru dostępne na FORUM PE


3x SBI

Mam dla was także 3 paki SBI (Dream Inducer) wraz z ostatnimi emulatorami wydanymi na DC: 

Visual Troy Advance v.1.4

DCNeoPop v.1.0

DreamCPC alpha#2


 

19.06.2005 2 Nowe amatorskie gierki [news by: M@jk]

DreamChess to klasyczna gra w... szachy. W chwili obecnej można zagrać z "żywym" partnerem (1 pad - na zmianę) bądź z przeciwnikiem dysponującym sztuczną inteligencją (4 poziomy trudności). Ponadto istnieje możliwość zmiany widoku planszy (3D / 2D), a także deformacja kąta widzenia planszy (gałka). W późniejszym czasie, przy okazji kolejnych wersji ma się pojawić możliwość wyboru własnego tła oraz efektów dźwiękowych wraz z muzyką.
Kawał dobrej roboty - naprawdę warto przetestować. 

Przykładowe screeny:
http://siggler.retrovg.com/dchess/chesspics.html

Download:
Obraz płyty (CDI) 
SBI
Binaria

Drill To tytuł nowej strzelaniny "salonowej", potocznie zwanej jako "shmup". Pomimo że produkcją jej zajmują się zaledwie 3 osoby i całość nie będzie komercyjnym tytułem, to wbrew pozorom jest do pozycja godna uwagi. W szczególności "robią" ciekawie zaprojektowane plansze, miła dla oka grafika oraz znakomita ścieżka dźwiękowa (a także widok zmasowanych ataków wroga). Wygląda na to że będzie z tego solidny tytuł. W chwili obecnej dostępny jest trailer reklamowy, prezentujący trochę gameplayu [download]. Grywalnej wersji demo można spodziewać się dopiero we wrześniu bieżącego roku.


21.06.2005 Nowy quest do PSO [news by: M@jk]

Osoby grające jeszcze po sieci w Phantasy Star Online (DC) zapewne ucieszy fakt że jutro pojawi się unikalny quest do ich ulubionej gry. Więcej szczegółów na ten temat możecie znaleźć na stronie http://schtserv.funurl.com/

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768