SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Kwiecień`2004


01.04.2004 Bleemcast_2!!!  [news by: M@jk]

Któż by się spodziewał że nie istniejąca już firma Bleem! była w trakcie prac nad stworzeniem emulatora PLAYSTATION 2 na DC! Mało tego, ten jakże mocno ukrywany projekt został wykradziony i udostępniony własnie dziś do opini publicznej!. Narazie zdąrzyłem przetestować kilka tytułów (Devil May Cry, Tekken 4 i Pro Evolution Soccer 3) Wszystkie gry działają z zadziwiająco dużą prędkością (ok 80% oryginału) widoczne są za to małe błędy w grafice (jak np. "czarne" niebo czy dziury w podłodze) i szumy podczas dzwięku (można wyłączyć dla spokoju) oczywiście nie przeszkadza to w graniu (choć ponownie zabrakło obsługi memorki) Emulator z tego względu ze gry na ps2 wydawane są na DVD odpala tylko zripowane wersje na CD. Download wkrótce! (emu zajmuje blisko 50mb!)

 Zapraszam wszystkich na stronę moich ziomków z Poznania: www.KICZ.org gdzie znajdziecie mega parodie znanych programów TV; w szczególności polecam "Gotuj z hitlerem" i "Jaka to nalewka?" - sprawdzie koniecznie fachowa robota!.

04.04.2004 Pełna Wersja Megaman`a! (BOR)  [news by: M@jk]

DC Steve zakończył swoje prace nad swoim modem Megaman: War Of The Past (gra stworzona została w oparciu na silniku Beats Of Rage). Produkcja ta jest oczywiście w 100% darmowa, i można ją pobrać w postaci 14 spakowanych plików (rar 5mb): 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Reaper wydał drugą wersję NEOGEO CD na DC, tym razem obsługuje ona 2 nowe pozycje: League Bowling i jakaś japońska popierdółka - czekamy w dalszym ciągu na Metal Sluga. 

Fotki z Shikigami No Shiro II: screen#1 screen#2 screen#3 screen#4

Na koniec jeszcze obalenie krążących niedomówień, TAK BLEEMCAST 2 TO ŻART PRIMA APRILISOWY! Naprawdę nie sądziłem że tak wiele osób się na niego nabierze (zostałem wręcz zasypany e-mailami co bym się z download`em pospieszył, hehe). 

05.04.2004 NEOCD/SDL DC v.3  [news by: M@jk]

Praca idzie pełną parą o czym może świadczyć fakt wydania aż 3 kolejenych wersji w ciągu 1 tygodnia. Oto co ciekawego ma do powiedzenia o najnowszej odsłonie emulatora NEOGEOCD na DC jego główny autor Reaper:

"Wczytywanie płyt z CD-ROMu uległo dużej poprawie i kompatybilność powinna być identyczna z PeCetową wersją programu. Gry które do tej pory nie funkcjonowały, działają już i to poprawnie (m.in. Stakeswinner, Last Resort, Soccer Brawl..). Zaimplementowane zostało również zapisywanie stanu gry (wraz ze specjalną ikoną do VMU). Ładowanie gry zostało skrócone do ok. 15-20 sek."

Ja tylko dodam że oficjalna lista kompatybilności programu znajduje się tutaj  (praktycznie, niemalże cała seria King Of Fighters działa!). Download programu oczywiście na IMR TECHNOLOGY 

06.04.2003 Melchior - nowy darmowy shooter [news by: M@jk]

Trójka ambitnych osób: Anton Norgren (Programista), Anton Forsberg (Grafik) & Jimmy Berglund (Muzyka i efekty dzwiękowe) wydała kolejną salonową strzelaninę w pionowym ujęciu. W zasadzie całość opiera się na trzymaniu przycisku odpoowiedzialnego za "fire" i omijaniu wystrzeliwanych przez wrogie statki pocisków (w międzyczasie można zebrać powerupy zwiększające siłę strzału). Gra jest bardzo grywalna a to za sprawą dość wysokiego poziomu trudności. Jeśli nie przykładasz dużej wagi do oprawy to warto ją przetestować [download]

08.04.2004 Metal Slug 1 i 2 na DC!!! [news by: M@jk]

Kto by pomyślał że, kiedy kolwiek doczekamy się w pełni emulowanej wersji oryginalnego METAL SLUG`a na DC. Teraz marzenia stały się faktem! Wszystko dzięki Reaperowi i jego kumplom ze sceny, którzy wspólnymi siłami stworzyli emulator NEOCD/SDL DC v.4 - moi drodzy MS jest w pełni grywalny (prędkość naprawdę was zaskoczy) wraz z muzyką audio!!! Cóż można chciec więcej ? Download na stronie IMR TECHNOLOGY (pamiętajcie że razem z emulatorem musi być też nagrany bios od konsoli NEO GEO CD - 512k). Postaram się wkrótce wrzucić wam gotowy obraz z biosem, a tym czasem sami musicie stworzyć self boota lub dorzucić na multisesje w CD i odpalic z DEMO MENU / DC HAKKER.

UPDATE:
No i obiecany emulator w postaci obrazu płyty (selfboot z BIOS`em). Po rozpakowaniu wygrzać w Disc Juggler [download]. Pełne wersje gier można całkiem przypadkowo znaleźć na http://www.playagain.net/


11.04.2004 Alicja... w krainie DC :) [news by: M@jk]

Po dość długim okresie milczenia, ekipa tworząca grę pt. Alice wydała do opini publicznej wersję demo (2) tej fachowo zapowiadającej się platformówki. Oto co ciekawego zawiera ta 22-megowa odsłona:

- 1 pełny Level zawierający 5 "pod-etapów"
- Francuskie dialogi (czytane), napisy w 3 językach (angielski, niemiecki oraz francuski) 
- Gra łączy gatunki akcji, przygody i platformera
- Beta testerzy potrzebowli 30 minut aby ukończyć cały Level. 
- Obsługa NTSC i VGA; Wybór wyświetlanej częstotliwości 50 / 60 Hz (PAL). 
- Pełna oprawa audio (muzyka oraz efekty dzwiękowe)

Plik w postaci obrazu płyty dla DJ lub binari (do wrzucenia na multi sesję i odpalenia z demo menu/dc hakker) można znaleźć na oficjalnej stronie projektu (dostępne są tam również screeny z gry) 

12.04.2004 NEOCD/SDL DC v.5  [news by: M@jk]

Ekipa tworząca znakomity emulator konsoli NEO-GEO CD na DC uraczyła nas jej kolejną odsłoną. Tym razem zmiany nie są już może tak rewolucyjne jak poprzednio, jednak mimo wszystko poprawiają działanie programu:

-Emulator został wyposarzony w selektor regionów
-Poprawiono obsługę zapisu stanu gry (lewy trigger), teraz otrzymujemy specjalny komunikat informujący o dokonanym "sejwie"
-Zwiększono prędkość emulacji większości gier o 5%, widoczna jest również mniejsza liczba spowolnien
-Aby wejść do BIOS`u należy wcisnąć w tym samym czasie: START+A+B+X+Y (podczas gry)

Download w postaci obrazu płyty (CDI) znajdziesz w dziale EMULACJA. W specjalnej podstronie poświęconej temu emulatorowi.


 

14.04.2004 Nowe na stronie.  [news by: M@jk]

RECENZJE - Sonic Shuffle (by Shadow), Shenmue (by dcfighter)
SOLUCJE - Aktualizajca od Roll`ego: Hundred Swords, Ray Blade i Last Blade II (ze względów "ekonomicznych" część solucji dostępna jest w plikach tekstowych!)
KODY - Porcję kodów do kilku gier przesłał r4z0r (18 th Wheeler, Charge & Blase, Power Stone 2, Silver, Sno-Cross Championship)
EMULACJA - NEOCD/SDL v.5 

Nowa gra od twórców Beats Of Rage!

Twórcy BOR`a nie próżnują! Obecnie trwają prace nad kolejną grą z gatunku "chodzonych mordoklepek" będzie nią: Age of Beast (hmm kolejna mieszanka? :) gierka utrzymana będzie w klimatach magi i miecza (fantasy). Autorzy obiecują wydanie osobnych portów na PC, XBOX, PS2, GP32 i oczywiście na naszego DREAMCAST`a (notabene własnie na tej platformie BOR zdobył największą popularność i uznanie). Dostępne są już pierwsze screeny (całkiem zjadliwe!), można je zobaczyć tutaj.

15.04.2004 Nowy VMU Tool  [news by: Shakkall]

Speud udostepnil nowa wersje Vmu Toola. Nie było by w tym nic specjalnego, gdyby nie mozliwość powiekszenia karty pamieci!!! Może nie jest to jakaś kosmiczna pojemność - bo 41 blokow, ale jest sie z czego cieszyć . Download: http://dc.gamepc.com.cn/article/soft/vmutool.rar , pracuje nad packiem z sejwami, takze jak to mawia M@jk "stay tuned"

16.04.2004 Co nowego w KKW?  [news by: M@jk]

W Japonii wciąż nie ustaje zapotrzebowanie na nowe gry z gatunku "Adventure" w konwencji anime, dowodem tego mogą być choćby kolejne gry, które się tam ukazały (bądź też ukażą w niedługim czasie) na DC:

Kaze no Uta 
Utau * Tumbling Dice (27 maj)
LIEN (29 lipiec)

Niestety tym razem w przeciwieństwie do choćby ostatniego Shikigami No Shiro 2, owe pozycje można potraktować jedynie jako ciekawostkę. Gry te bowiem wypełnione są po brzegi "krzaczkowatymi" dialogami w przeplatanymi między czasie mangowymi scenkami, nie sądze by przeciętnemu polakowi sprawiło przyjemność granie w tego typu pozycje... 

18.04.2004 NEOCD/SDL DC v.5.5  [news by: M@jk]

Narazie nie będzie wersji v.6.0 (i obiecanej obsługi dla 2 graczy) - Reaper dostał małej zadyszki spowowdowanej dość częstymi aktualizacjami więc postanowił zrobić sobie małą przerwe (jeszcze nie wiadomo jak długo, może to być kilka godzin albo i dni :) Tak czy owak v.5.5 prezentuje następujące zamiany:

-zwiększono prędkość emulacji
-informacja o załadowanym BIOS`ie

Download w "odpowiedniej" pod stronie działu EMULACJA. Ok a ja spadam na 2 dzień zmagań Mistrzostw Polski w PES`a, bo jakimś cudem awansowałem do finałów :)  

UPDATE (19.04.04):
Kolejna porcja dogłębnych opisów od Rolly`ego; tym razem 2 improty: Vermilion Descert i Shikigami No Shiro. Obie gry dostępne są w dziale SOLUCJE

25.04.2004 Amatorskie projekty...  [news by: M@jk]

Emocje z kolejnymi wersjami znakomitego emulatora Neo-Geo CD już nieco opadły i czas powiedzieć coś o pozostałych, niedawno powstałych projektach na naszego DeCeka;

Battery - bijatyka 3D
Cechy gry (wypisane przez autora - Jimbo):
-Tryb walki zarówno dla 1 (vs. CPU) jak i również dwóch graczy. 
-Dokonywanie zmian w opcjach
-Teksturowane modele postaci oraz elementów otoczenia (3D)
-System walki 3D (atakowanie, defensywa, kontry, rzuty, wysokie i niskie)
-Muzyka w tle

RevolveR - strzelanina z "celownikiem" (na styl Virtua Cop)
A oto co gra sobą reprezentuje:
-Obsługa dla 2 graczy
-Obsługa pistoletu (Lightgun)
-Wyświetlanie obrazu zarówno na TV jak i Monitorze 
-Sterowanie na padzie za pomocą "krzyżaka"
-Selektor 50hz/60hz
-Zapisywanie rekordów punktowych na VMU
-Zaimplemntowany skrypt kamery i wrogów
-Pauza w dowolnym momencie gry
-Obsługa "wibracji"

DC DivX - nowa, nieoficjalna wersja
Niejaki Mekanaizer dokonał kilku zmian i wydał nową odsłonę tegoż playera na DC (obiecuje również wkrótce kolejne aktualizacje)
- Większa stabilność 
- Poprawiona i zarazem lepsza obsługa podmiany kompaktu na CD z filmem
- Zwiększona prędkość odtwarzania filmu
- Obsługa PAL (tylko) 

Plik jest w dość dziwnym formacie SHX - jeśli chcesz go wypalić na multisesyjnej płycie CD za pomocą dc hakkera/demomenu to zmien jego rozszerzenie na BIN.

Ps. Kolejna wersja VMU TOOL`a (by Speud) będzie zawierała miły akcent dla wszysktich polskich posiadaczy Dream`a! Jaki? przekonacie się juz wkrótce!

26.04.2004 NEOCD/SDL DC v.6 [news by: M@jk]

Dopiero co pisałem że emocje "nieco opadły", a Reaper jakby zmotywowany tym faktem wydał kolejną odsłonę tegoż emulatora.

Oto lista nowych funkcji:

"Frameskipping": Poprzednio było zaimplementowane, lecz nie działało poprawnie. Teraz zostało naprawione i ustawione na 4. 

"Frame Limiting": Ta funkcja została zawarta aby spowalniać renderowanie w razie gdyby działało zbyt szybko

"VMU Display": Na ekranie VMU wyświetla się logo NEO-GEO, czy też informacje np. o zapisie stanu gry czy wyborze regionu. 

"Optional Region Select": Wybór regionu nie jest automatycznie wybierany przed uruchomieniem emulatora. Aby tego dokonać należy przycisnąć "górę" gdy emulator się wczytuje (domyślnie region ustawiony jest na USA).

"Game Autoloading": Teraz emulator automatycznie ładuje gry, nie ma potrzeby czekać i wciskać START. Po prostu wkładasz grę do DC, a emulator zrobi za ciebie resztę.

"Speedup": Szybkość emulacji została zwiększona o jakieś max 10% (bez Frameskip). Gdy jednak Frameskip jest brane pod uwagę, gry działają niemalże z pełną prędkością.

Wcisnięcie prawego "triggera" powoduje że emulator działa w zwonlionym tempie.
Obsługa sterowania dla 2 gracza dostępna na klawiaturze 
Optymalizacja kodu i kilku pomniejszych błędów. 

Download dostępny na naszej stronie (EMULACJA/NEOCD), jak i również na IMR TECHNOLOGY.

27.04.2004 Scenowe info [news by: M@jk]

Nowy BOR loader

Po dość słabo dopracowanym "odpalaczu" gier na silniku Beats Of Rage (autorstwa Reapera) powstał nowy loader którego "popełnił" niejaki DCDayDreamer. Oto lista najistotniejszych funkcji:

-Kompletnie "reformowalny" system menu
-Muzyka w tle
-Obrazki przy tytułach modów
-Obsługa maksymalnie 9 modów

Loader ściągnąć można tutaj.

Skąd brać nowe paki SBI?

Jako że serwis SBIFFY dawno zaprzestał aktualizacji w postaci nowych paków SBI, powstała nowa, konkurencyjna strona traktująca o identycznych założeniach: http://homebrew.dcemulation.com/genesis/web_pages/Sbi/DCStuff.html

27.04.2004 Kolejne NEOCD/SDL :) [news by: M@jk]

Nie ma to jak szybka aktualizacja, podobnie jak to miało miejsce z 5-tą wersją Reaper poprawił kilka pomniejszych błędów i wydał "połówkę" do ostatniej odsłony. Lista poprawek wygląda następująco:

- Naprawiono zwiększanie i zmniejszanie prędkości działania. 
- Metal Slug działa dużo lepiej
- Sterowanie zostało lepiej rozwiązane 
- Poprawiono błędy z odtwarzaniem muzyki w CD - Audio

Download w dziale EMULACJA (w podstronie o NEOCD) lub na IMR TECHNOLOGY

W dziale EMULACJA pojawił się poradnik do Bor Loadera. 

UPDATE:
Nowy poradnik: Patchowanie gier (dział FELIETONY)

28.04.2004 SEGA & McDonald`s [news by: M@jk]

Od kilku dni w restauracjach McDonald`s kupując zestaw "Happy Meal" jako zabawkę można otrzymać mini-gierkę od samej SEGI! Owy gadżet to nie lada gratka dla wszystkich fanów Sonica i innych maskotek firmy SEGA. Dostępne jest 6 różnych gier do wyboru:

-Sonic Speedway (wyścigi, za pomocą 2 przycisków zmieniamy tor unikając wypadku)
-Shadow Grinder (Zjazd na rurze, wystarczy skakać w odpowiednim momencie przez przeszkody)
-Knuckles Soccer (odmiana piłki nożnej, bronimy strzały w 3 pozycjach)
-Sonic Action Game (Sonic biegnie cały czas w prawa strone i trzeba skakać w odpowidnim momencie nad pagórkimi i zbierać ringi)
-AiAi Banna Catch (Czas na Monkey Ball`a, łapiemy spadające banany)
-Tails Skypatrol (Podobne do powyższej gierki z tym że tutaj latamy i łapiemy ringi)

Wszystkie gry są oczywiście bardzo proste, wyglądem i zasadami przypominają bardzo oldskulowe "jajeczka" czy też "kucharzyka" gdzie za pomocą 1 lub 2 przycisków operuje się całą grą, wciskając je w odpowiednim momencie. Całość z dowolnym hamburgerem, frytkami i Colą wyceniona została na 8.99zł co nie jest ceną wygórowaną i naprawdę warto nabyć choćby 1 zestaw jako pamiątkę (jako ciekawostkę dodam że na papierowej torbie zawarte są "makarony" - logo Dreamcasta!) 

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768