SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Kwiecień`2005


02.04.2005 Pierwszy, oficjalny emulator GBA na DC! [news by: M@jk]

Pomimo zawieszenia początkowo prac nad tym emulatorem (związanych z problematyczną legalnością romów). GPF (Troy Davis) postanowił ostatecznie powrócić do prac nad nim i wypuścił pierwszą wersję do opinii publicznej. W chwili obecnej program potrafi odpalić 1 grę, podczas jednej sesji (po wyłączeniu gry i próbie załadowania innej, emulator się zwiesza). Dźwięk jest dostępny, ale nie działa do końca prawidłowo (zaleca się jego wyłączenie). Ponadto emulator odpala również gry z GBC, ale wówczas barwy nie są wyświetlane poprawnie.


Binaria + pakiet nie komercyjnych romów:
http://www.dcemu.co.uk/gbaemu.shtml

03.04.2005 Odszedł Wielki Człowiek - Uszanujmy To. [news by: M@jk]

Fani Dreamcasta na całym świecie dołączają się do żałoby... [']


09.04.2005 Scenowe wieści [news by: M@jk]

DCaSTaway RC1

Emulacja komputera ATARI ST na DC systematycznie zmierza ku perfekcji, pojawiła się właśnie "przed-finałowa" odsłona znakomitego emulatora DCaSTaway.

Lista poczynionych zmian:

- Lepsza obsługa dźwięku i sampli wraz ze wszystkimi kanałami Yamaha.
- Szybszy Blitter używający DMA.
- Ładowanie / Zapisywanie stanu gry na kartę pamięci/VMU.
- Eksplorator plików z automatyczną detekcją gier.
- Udoskonalona nawigacja głównego menu.
- Poprawiono błędy związane z obsługą Klawiatury/Joysticka/Myszki.

Strona domowa projektu: http://chui.dcemu.co.uk/dcastaway.shtml

Już niebawem pojawić się ma kolejna wersja (v.0.8) znakomitego narzędzia VMU Tool. Speud przewiduje szereg udoskonaleń, wśród których znajdzie się m.in. ulepszony interface użytkownika (całkowitemu przeobrażeniu ulegnie także strona wizualna "narzędzia"). Będzie istniała możliwość odpalenia mini-gierek VM na ekranie TV (za pośrednictwem specjalnego emulatora), zwiększy się kompatybilność z formatem nexusa (DCI). Ponadto ma być dostępny edytor kodów dla Gamesharka i Code Breakera. Wśród wersji językowych dostępna będzie również Polska. Nowej wersji programu wypatruj na oficjalnej stronie projektu:

http://bswirl.kitsunet.org/frame.php?lg=en

Ponadto informuję wszystkich iż download obrazu płyty (SB) z unikalną przeglądarką internetową dla DC: Web Browser 3.0 , powrócił do "łask" i ponownie można go ściągnąć z DC FANS (dział STUFF).
Jakiś czas temu wrzuciłem na serwer także 3 nowe paki SBI:
Metal Slug 32X (by Wraggster)
Lord Of The Rings (by GPF)
Visual Troy Advance v. 1.0 (by GPF)

12.04.2005 Podwójny atak emulatorów NGCD na DC [news by: M@jk]

Niemalże równocześnie pojawiły się nowe odsłony konkurujących ze sobą emulatorów konsoli Neo-Geo CD na DC. Wczorajsze wadliwie skompilowane binaria od Neo4all zostały zastąpione nowymi, sprawnymi. Dlatego dopiero dziś postanowiłem wspomnieć o tym na łamach newsa. Osobiście zdążyłem przetestować jedynie projekt Chui`a, który na pierwszy rzut oka cieszy całkowicie odnowionym wystrojem menu głównego (dodatkowo wyposażonego w efekty dźwiękowe i muzykę!). Zwiększyła się znacznie lista kompatybilnych gier (działają niemalże wszystkie, z prędkością bliską oryginałowi). Niestety nie polecam stosowania filtru wygładzania tekstur (bilinear), bowiem znacznie spowalnia animację. 

Neo4All beta 2 - lista zmian:

* Nowe menu główne z podkładem audio
* Obsługiwane prawie wszystkie gry
* Zwiększenie prędkości emulacji
* Ulepszone źródło dźwięku
* Biblioteki Z80 zostały zastąpione źródłem MAMEZ80.
* Zlikwidowano filtrowanie grafiki metodą Scanline

Strona domowa projektu: http://chui.dcemu.co.uk/neo4all.shtml

Neo4all beta 2 SBI


13.04.2005 Geist Force - kolejna nigdy nie wydana "perełka"  [news by: M@jk]

W sieci pojawił się unikalny filmik reklamowy, z nigdy nie wydanej na DC gry pt. Geist Force. Początkowo noszono się z zamiarem iż pozycja ta miała pełnić rolę jedną z pierwszych "launch titles" (europa) na "makarona" w 1999r. Jednak w tym samym roku została skasowana z listy wydawniczej SEGI. Teraz możecie zobaczyć jak gra "mogła" prezentować się w akcji, ściągając poniższy plik.

http://www.masamori.com/gastaccounts/kawie/Geist-Force.mpg

Od siebie tylko dodam że gierka w akcji wygląda niezwykle atrakcyjnie i zachęcająco (coś na styl: SW:Rouge Squadron), wielka szkoda że zrezygnowano z jej wydania (ale któż to wie, może gdzieś jest ktoś, kto jest szczęśliwym posiadaczem plików z nieukończonym "obrazem płyty" i pewnego dnia udostępni go dla szerszego grona wyznawców DeCe).

13.04.2005 Emulatory  Neo-Geo CD, gotowe do wypalenia.  [news by: M@jk]

Wychodząc na przeciw prośbom tych wszystkich osób, które nie mają pojęcia jak samemu stworzyć Selfboota, tudzież składankę z użyciem Dream Inducera lub choćby odpalić binaria za pośrednictwem Demomenu/dchakker - stworzyłem specjalny obraz płyty z najnowszymi wersjami emulatora Neo-Geo CD (Neo4All & NeoDC). Plik należy wypalić w programie Disc Juggler. [download]

18.04.2005 "Garść" świeżych wieści...  [news by: M@jk]

Higurashi no naku koro ni
Pod tą jakże egzotyczną nazwą kryje się nowa gra, która wkrótce ukaże się na DC. Oryginalnie produkcja ta powstaje na komputery klasy PC (developer: 7th Expansion). Za specjalny port na konsolę PS2 i Dreamcast odpowiedzialne będzie Alchemist (twórcy niedawno wydanego Baldr Force EXE). HNNKN będzie klasyczną "przygodówką", przepełnioną po brzegi dialogami w języku japońskim, całość oczywiście utrzymana w mangowej konwencji (dla nie wtajemniczonych: jest to gra z cyklu "przewiń tekst, aby zobaczyć scenkę"). 

Oficjalna strona gry: http://07th-expansion.net/Soft/Higurasi.htm

Kolejny pełny mod do BORa...
Tym razem jest to produkcja na motywach znanej i lubianej bijatyki z automatów pt. Asterix and Caesar`s Challenge. Spakowany obraz płyty, podzielony na 4 części znaleźć można tutaj.

ScummVM 17-04-2005
Pojawiła się nowa odsłona interpretera "przygodowego softu" LucasArts. Osoby zainteresowane downloadem niech kierują się na te Forum.

22.04.2005 Co nowego?  [news by: M@jk]

Nowa Fotka na kolejny miesiąc...
Jak słusznie zauważyła nasza stała czytelniczka Emily, Screen Miesiąca nie był już dawno aktualizowany - czas to zmienić! KiLLerXX podesłał mi zdjęcie wyjątkowo atrakcyjnej bryki, niewątpliwie mającej związek z naszą ukochaną konsolą. Enjoy.

Devil May Cry na DC?
Nie zupełnie! :) aczkolwiek na motywach tejże wspaniałej gry powstał kolejny mod do BEATS OF RAGE, pt. Dante Must Kill. Zainteresowani downloadem tejże chodzonej "strzelanko-kopanki" niech uderzają tutaj.

23.04.2005 Powrót Reapera!  [news by: M@jk]

I to nie byle jaki! Legenda DeCekowej sceny uderza z nowym, rewolucyjnym emulatorem SEGA MEGA DRIVE / GENESIS. Jakość emulacji tego cacka przerasta najśmielsze oczekiwania. GenCast odpala niemalże wszystkie dostępne gry z pełną prędkością, na dodatek z prawie bezbłędną obsługą zarówno dźwięku jak i muzyki! Całość okraszona eleganckim, wręcz interaktywnym menu głównym.

Lista bardziej istotnych możliwości programu:

- Wysoka rozdzielczość (640x480)
- 60fps`ów w większości gier (wraz z sygnalizacją aktualnej liczby klatek)
- Obsługa dźwięku 22khz
- Obsługa 2 graczy
- Możliwość podmiany płyty na CD z romami
- Automatyczny wybór regionu dla danej gry
- Wsparcie dla spakowanych romów (zip) oraz wszystkich innych formatów w których występują gry na Genesisa (SMD,BIN etc.)
- Możliwość szybkiego przewijania listy romów
- Możliwość powrotu w dowolnym momencie do listy romów i wyboru innej gry po jej uruchomieniu, bez konieczności resetu konsoli.


Oficjalna strona GenCast:
http://www.gencast.info (wejście wymaga hasła)

Naprawdę mocno się zdziwiłem gdy ujrzałem listę twórców (CAST TEAM) i widniejące tam nazwisko Ian Michael, tak czy owak "Welcome Back Commander, we`re missed :)"
Skontaktowałem się już Reaperem, w tajemnicy zdradził mi iż w trakcie jego półrocznej absencji, wbrew pozorom wcale nie próżnował i przygotował kilka znakomitych projektów, które wkrótce zostaną ujawnione i totalnie zamieszają na Dremcast`owej scenie. Tak więc Stay Tuned! Pierwszym z nich będzie pogromca obecnego emulatora Quzara - NeoCast, który już na wstępie posiada perfekcyjną prędkość emulacji wraz dźwiękiem i muzyką (bez żadnych przekłamań) obsługując zarazem wszelkie możliwe gry na NGCD (niewiem czy wiecie ale to właśnie Quzar był jedną z głównych przyczyn odejścia Reapera, po jego bezczelnej kradzieży źródła emulatora NeoCD/SDL i próbie stworzenia "własnego" emu).
Na koniec jeszcze kilka słów od Ian`a, dla nas Polaków: 

"Glad Poland is with me. I need your support. I`m honored..." - to tylko tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś wątpił w fakt iż, mieszkańcy Australii również mają szacunek dla fanów DC w Polsce.

30.04.2005 Scenowe wieści  [news by: M@jk]

O GenCast...

Jak już zapewne wiele osób zauważyło, wejście na oficjalną stronę projektu zostało zastrzeżone specjalnym hasłem "dla przyjaciół", skoro My nie posiadamy takowego to znak że nimi prawdopodobnie nie jesteśmy. Mam już dość całej tej sprawy, tak więc temat uważam za zamknięty. Jeśli jednak komuś nie udało się ściągnąć plików binarnych emulatora to informuje że pakiet SBI GenCast znajduje się w dziale EMULATORY pod stosowaną kategorią przeznaczoną konsoli SMD.

G-Revoltion znowu w czymś "dłubie"

Jak informuje serwis GameFront, developer G-Revolution (twórcy niedawno wydanego na DC Border Down) jest w trakcie prac nad kolejnym shooter`em, pod tytułem Under Defeat. Na razie brak jakichkolwiek informacji i szczegółów co do platformy docelowej tejże produkcji. Można tylko się domyślać że trafi ona na automaty arcade (podobnie jak i będący na ukończeniu Senko No Ronde). Pytanie tylko czy w formie wyłączności...

NesterDC SE - pierwsze wideo

Pojawił się pierwszy filmik prezentujący nową odsłonę emulatora NESa, mającego niebawem ukazać się na DC. Download [3mb] - naprawdę warto zobaczyć jak będzie wyglądał, bez wątpienia najlepszy emulator 8-bitowej konsoli Nintendo na DeCe

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768