SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Lipiec`2004


02.07.2004 NeoCD/SDL DC v.9.0 TEST 2 [news by: M@jk]

Tym razem malutki update w już i tak doskonale dopracownym emulatorze Neo-Geo CD, dzięki świetnej współpracy Stefa D. z Reaperem wkrótce możemy się spodziewać full speeda z dzwiękiem i muzyką. A tym czasem musimy się zadowolić kilkoma małymi usprawnieniami:

-Dzięki użyciu nowszej wersji C68k (Stef D.) zlikwidowany został błąd złego pomiaru upływającego czasu w grach
-Wyłączono renderowanie DMA
-Gra pt. Viewpoint - ponownie działa (poprzednia jakoś nie chciała)

Jak zwykle plik binarny dostępny na IMR Technology

W dziale EMULACJA zaktualizowałem emulatory NeoCD v.9.0 oraz Genesis Plus (preview 3)

05.07.2004 Nowy/stary Tetris 2 [news by: M@jk]

Zgodnie z obietnicą Viktor z VG Software wydał drugą część najlepszego Tetrisa (biorąc pod uwagę amamtorskie gry) na DC. Zmiany obejmują głównie efekty wizualne, dodane zostały również alternatywne tryby rozgrywki (Flip, Combat, Fast Combat) oraz przygrywająca muzyka w tle (w formacie MP3).

Po Download kierujcie się tutaj. Screeny: #1 2 3 4

Uwaga -> Zmiana domeny.
Informuje że, nasza poprzednia domena www.dreamcast.pl została zamieniona na nową www.dreamcast.cc (oczywiście domyślny adres naszej strony to w dalszym ciągu www.czechy.com.pl/dc/ - i tu należy się kierować w razie gdyby pozostałe były nieczynne.)

15.07.2004 Forum umarło - stwórzmy razem nowe Forum! [news by: M@jk]

Pojawiające się od dość długiego czasu błędy na Forum, a następnie całkowita blokada wstępu nie były przypadkiem - przekroczony został limit dostępnego miejsca na bazę danych. Co za tym idzie usługodawca - Lycos zachował się jak pies ogrodnika. Nie dość że zamknął dostęp do Forum to na domiar złego utrudnił przeniesienie jej w inne miejsce. Od ponad tygodnia próbowaliśmy przywrócić stare Forum do życia - niestety bez rezultatu. Myślę że, ponowne stworzenie nowego Forum na darmowym koncie nie ma sensu (po jakimś czasie sytuacja się powtórzy). Dlatego w tym miejscu kieruje apel do was wszystkich - Jeśli ktoś z was dysponuje odpowiednio pojemnych kontem obsługującym php oraz mysql i ma możliwość udostępnienia go nam to bardzo proszę o kontakt mailowy (dział KONTAKT). Ponadto jeśli nie znajdzie się nikt taki, w ostateczności możemy przeprowadzić wspólną zbiórkę pieniędzy (w jaki sposób tego jeszcze niewiem)

15.07.2004 Scenowe wieści [news by: M@jk]

W ostatnim czasie DeCekowa scena obrodziła w kilka gierek, a konkretnie 2 portów z PC:

Risc - konwersja znanej gry planszowej, polegająca na "walce o panowanie nad światem" :) Całość jedynie dla 2 lub więcej graczy (max. 6) na 1 padzie (po zakończeniu tury przekazujemy kontroler kolejnej osobie). Download + przykładowy screen można znaleźć tutaj.

SDL Fighter - Port amatorskiej gry "popełniony" przez naszego znajomego Reapera, który konsekwentnie konwertuje wszystko co się da w oparciu o SDL. Tym razem "na tacę" trafił klasyczny, scrollowany shooter 2D (ekhm, który to już z kolei?). Całość obejmuje 5 poziomów z fachową oprawą muzyczną. Download wersji DC na stronie IMR Technology , zainteresowani "oryginałem" niech kierują się na stronę autora Radoslawa Gniazdowskiego (brzmi znajomo? pewno nasz "ziom")

Rouge DC - Całkiem przyjemna "komnatówka" tyle że z nieco "umowną" oprawą graficzną :) Grać można zarówno za pomocą pada jak i klawiatury. Download+przykładowy screen pod tym adresem

Nowe Mody do BOR`a
Z wiadomych przyczyn nie mogłem o tym napisać na forum, dlatego wykorzystam do tego newsa. Otóż przede wszystkim pojawiła się nowa stronka, traktująca o nowych produkcjach na silniku BORa. Na jej łamach przeczytać możesz o niezwykle ciekawym projekcie (wkrótce pierwsze demo) zwłaszcza dla fanów systemu CPS2. Otóż, jeśli nie można emulować kultowego Alien vs Predator to dlaczego by nie zrobić stosownej konwersji na bazie Beats Of Rage? a no żaden problem, tylko spójrzcie na pierwsze shoty:

http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/avpafter/

Po za tym twórcy fachowego Village Of Rage, poinformowali o tym że, ich projekt zmienił nazwę na Dragons Rage i w BARDZO niedługim czasie pojawi się jego finalna wersja (!). Na poniższej stronie oprócz przykładowych screenów, znaleźć można info na temat z jakich gier wykorzystano sprite`y głównych bohaterów, wrogów (w tym boss`ów).

http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/village/

Miłośników flagowej serii Capcomu zapewne ucieszy fakt iż pojawi się wkrótce także mod na motywach Street Fighter`a pt. Kill Ryu vol.1, całość będzie stanowić parodię znanego kasowego filmu Kill Bill. Po pierwszych shotach zauważyć można że będzie to prawdopodobnie pierwszy mod po... japońsku. Miejmy nadzieje że twórca pomyśli również o anglo-języcznym tłumaczeniu.

http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/killryu/


Na koniec, informacja która bez wątpienia cieszy mnie najbardziej. Otóż trwają prace nad przeniesieniem również i mojego ukochanego Final Fight`a (z podtytułem "Warriors Destiny"). A żeby było ciekawiej konwersja wykorzystuje spritey ze Street Fighter Alpha (!) co za tym idzie całość wyglądać będzie lepiej niż oryginalne FF. 4 przykładowe fotki zlukać możesz
tutaj.

Aha w sprawie nowego Forum nadal nic nie słychać, tak więc jeśli komuś zależy aby przywrócić panujący ówcześnie klimat, niechaj jak najprędzej skontaktuje się ze mną drogą mailową. Potencjalni sponsorzy konta mile widziani!
 

19.07.2004 Forum - już wkrótce ONLINE! [news by: M@jk]

A wszystko dzięki inicjatywie prawdziwego fana DC, konkretnie jest nim Paweł Broda aka Plum_73, który to dokonał przelewu na sumę 40zł. Pokazał tym samym że, los naszego Forum jak i dalszej egzystencji konsoli z zakręconym logiem w Polsce nie jest mu obojętny. Pamiętajmy jednak że suma ta nie wystarcza w pełni na wykupienie odpowiednio pojemnego konta (min. 100mb) na rok czasu, dlatego potrzeba nam co najmniej jeszcze jednego (tej wielkości) zastrzyku finansowego. Oczywiście nie wymagam aby każdy z was wpłacał niewiadomo jak dużą sumę. Pamiętajcie - liczy się każda złotówka! A dzięki temu wspólnie, przy odrobinie dobrej woli każdy może dołożyć swoją "cegiełkę" po to aby FORUM DCFANS powróciło do życia na zawsze i 1 dzień dłużej :) W sprawie ewentualnych wpłat kontaktujcie się ze mną na mail
 

20.07.2004 Aktualności [news by: M@jk]

About Forum DCFANS...

Kolejny raz, zostałem niezwykle mile zaskoczony... Pojawiły się 2 nowe osoby chętne do sfinansowania naszej ambitnej akcji przywrócenia do życia FORUM. Pierwsza z nich chciała pozostać anonimowa dlatego nie mogę ujawnić większych szczegółów.
Za to niejaki Dratwa chce nas wspomóc o bagatela... całe 100 zł. Jestem pod wrażeniem, jak tak dalej pójdzie to może i nawet pokusimy się o zakupienie bardziej pojemnego konta niż do tej pory szacowaliśmy. Wielkie dzięki dla osób wspierających, czekamy na kolejne osoby chętne do udzielenia pomocy - pamiętajcie liczy się każda złotówka!


Kojarzycie Dig-Duga?

W świecie amatorskich gierek na DC ponownie kolejna aktualizacja - tym razem niejaki Kamjin stworzył port klasycznej gry z salonów Arcade pt. Digger (1983 r.). Obecna wersja gry umożliwia grę dla 2 graczy (1 pad - na zmianę), a także zawiera nowe efekty dźwiękowe względem oryginału. Download gry + przykładowy screenshot na stronce: http://www.dcemu.co.uk/digger.shtml

BOR MODS NEWS

Na nowo otwartej stronie MODS OF RAGE [ http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/index.php ] poświęconej w zupełności modyfikatorom do Beats Of Rage, pojawiły się kolejne "cacka". Pierwszym z nich jest BOR Remix - nieco zmodyfikowana wersja oryginalnego BORa zawierająca nowych bohaterów i całą masę nowych utworów muzycznych (oczywiście nie jest to demo, tylko finalna wersja). Po za tym, dostępne w formie downloadu są 2 produkcje w szczególności warte zainteresowania dla fanów "ulicznego wojownika". Pierwsza z nich to Street Fight Rage, klasyczna konwersja ze wszystkimi bohaterami, sceneriami i ciosami znanymi z całej serii SF. Drugi do kontynuacja niedawno wydanej pastiżu Kill Ryu tym razem z pod tytułem vol. 2. Z nowych zapowiedzi pojawiła się nie lada gratka dla fanów Kunio Kuna (czy jakoś tam :) otóż w trakcie prac jest River City Ransom (myśle że sporo osób kojarzy ten tytuł, a jeśli nie to przykładowy screen http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/rivercity/
w zupełności rozwieje wszelkie wątpliwości)

STAY TUNED!!! - ZOSTAŃCIE Z NAMI!!! JUŻ WKRÓTCE WIELKA NIESPODZIANKA, JAKA? NA RAZIE POZOSTANIE TO W TAJEMNICĄ, W KOŃCU MA TO BYĆ NIESPODZIANKA :) W KAŻDYM RAZIE NAPRAWDĘ WARTO BĘDZIE ODWIEDZAĆ DCFANS W NAJBLIŻSZYM CZASIE, SZCZEGÓŁY WKRÓTCE.

 

24.07.2004 FORUM - Reaktywacja! [news by: M@jk]

Dzięki waszemu finansowemu wsparciu i współpracy z Ekspedytem mamy nowe, bardziej stabilne i lepiej działające forum i na dodatek bez uciążliwych ramek reklamowych :). Na dobry początek udostępniliśmy kilka galerii avatarów oraz dużo więcej emotikonek (uśmieszki), wkrótce pojawią się również odmienne "skórki"/style w jakim ma być wyświetlane Forum. Niestety nie ma róży bez kolcy; wszystkie archiwalne tematy, posty, konta użytkowników nie zostały przywrócone z poprzedniego Forum :( Zdaje sobie sprawę że, wiele osób zapewne straci przez to dalszą motywację do regularnego odwiedzania i toczenia zawziętych dyskusji. Niestety nic na to nie poradzę, jedyne co mogę zrobić to zachęcić wszystkich do ponownego zarejestrowania się i równie aktywnego udzielania się na łamach forum jak to miało miejsce uprzednio. Myślę że razem, wspólnymi siłami uda nam się ponownie przywrócić forum do życia! W końcu już raz tego dokonaliśmy.
Nowe forum znajdziesz zawsze pod adresem: http://dcfans.iserv.pl/forum/
 

Warto nadmienić iż powrót Forum jest jedną z 3 wielkich niespodzianek jakie przygotowaliśmy w najbliższym czasie! Więcej szczegółów na temat pozostałych - już wkrótce!

26.07.2004 Co nowego? [news by: M@jk]

Aktualizacja strony:

2 nowe FELIETONY: DivX i V-CD na "makarona" - obecny status; I PORADNIK: Naprawa portów i pada.
Nowa RECENZJA do Rayblade, oraz SOLUCJA do Tokyo Extreme Racer 2.

PC na DC?
Skoro można emulować Dreamcasta na PC, to dlaczego by nie odwrócić sytuacji? :) ano już ktoś wpadł na ten pomysł i jest w trakcie prac tworzenia portu xbox`owego DOSboxa, czyli może nie nowoczesnego PeCeta, a starych gierek pisanych pod DOSa, pracujących jeszcze na procesorach 286/386 (hehe czyli wkrótce instalujemy Windows 3.11 na makaronie) Tak czy owak bądźmy dobrej myśli, bowiem wkrótce biblioteka gier na DC może powiększyć się o kilkaset udanych pozycji.

Nowa gra na DC!
I na dodatek nie będzie to kolejna pozycja z cyklu: "przewiń tekst aby zobaczyć scenkę anime". Wielkimi krokami na DC zbliża się na Baldr Force EXE (Alchemist), pierwsze screenshoty wskazują na to iż będzie się kolejny shooter 2d, choć oficjalnie gatunek tej gry wyznaczono jako Action/Adventure. Data premiery nie została jeszcze ustalona, aczkolwiek będzie miała miejsce w bieżącym roku 2004. Na stronie sklepu internetowego Play-Asia  wkrótce będzie można zamówić preorder

Strona producenta: http://www.alchemist-net.co.jp/products/bf_exe/


Na koniec jeszcze wielki RESPECT dla wszystkich osób (zarejestrowało się 57 użytkowników), które powróciły na FORUM i dały czadu! W ciągu 2 dni napisaliśmy prawie 600 postów (!) 

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768