SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Lipiec`2005


03.07.2005 Scenowe wieści [news by: M@jk]

Na wstępie przepraszam za tak długą "cisze w eterze", spowodowane było to awarią mojego kompa (jak i samego systemu operacyjnego). Jeśli ktoś wysyłał do mnie maile w ciągu ostatnich 5 dni i nie dostał odpowiedzi - proszę o ponowny kontakt. A tymczasem garść świeżych nowinek ze sceny...

BOR Remix(ed) 2: Rhythm of Destruction
DC Evolution we współpracy z BOR Revolution są dumni by przedstawić nam ich nowy twór, będący drugą z kolei zmiksowną składanką modów do gry Beats Of Rage. Kompilacja obejmuje 4 mody wplecione w 1 pełny zestaw. Całość zawiera aż 16 (!) grywalnych postaci wraz z odmienną ścieżką fabularną dla danego bohatera. Dodatkowo dostępny jest tryb dla 2 graczy (VS), wybór ścieżki dzwiękowej oraz kilka innych bajerów. Po gotowy obraz płyty (ok. 250mb) kierujcie się pod adres: 

http://dcevolution.net/game_borr2rod.php

Jak przekonują autorzy stworzenie tego "miksu" zajęło im blisko 7 miesięcy, więc naprawdę warto zobaczyć te dzieło w akcji, choćby dla samego faktu uszanowania ich pracy.

PixPang
To nic innego jak kolejny klona klasycznej gry pt. Pang. Gra zawiera aż 49 grywalnych poziomów, screeny & download dostępne na odpowiedniej pod stronie DCEmu.co.uk 


Amiga już wkrótce...
Niebawem możemy spodziewać się nowej odsłony emulatora Amigi (Uae4All). Główny koder Chui donosi że jest bardzo blisko zakończenia prac nad przeniesieniem silnika FAME do jego programu udającego "przyjaciółkę". To bardzo trudne zadanie ale wersja Beta1 powinna zostać wydana w najbliższym czasie.

08.07.2005 Co nowego w świecie DC? [news by: M@jk]

Pojawiło się 5 całkowicie nowych filmów z gameplayu gry pt. Melty Blood: Act Cadenza, czyli bijatyki mającej szanse ukazać się na DC, pod warunkiem przychylnego rozpatrzenia petycji w tej sprawie (o czym wspominałem nieco wcześniej na łamach news`ów). Filmy są w formacie ASX (niezbędny do ich odtworzenia jest Windows Media Player)

#1 #2 #3 #4 #5

Na stronie...
Do łask powrócił download programu SEGA MOVIE CREATOR (udało mi się odnaleźć instalkę w czeluściach mojego hadeka i plik wrócił z powrotem na serwer). Download = SCENA

Kolejne amigowe wieści...
Ron (jeden z twórców Uae4All dla DC) postanowił ponownie uchylić nieco rąbka tajemnicy na temat zbliżającej się wielkimi krokami najnowszej odsłony jego programu. Jak zapewnia autor emulatora, całość będzie bazowała na oryginalnym UAE v.0.8.22, co za tym idzie kompatybilność działających gier będzie w granicach 85-90%. Jeśli chodzi o prędkość działania, to płynność niemalże zgodną z oryginałem uzyskamy już przy wyłączonym dźwięku. Natomiast z obsługą tychże efektów będzie trzeba ustawić omijanie klatek od 1-2 (oczywiście będzie dostępna opcja auto frameskip, aby nie zaprzątać sobie głowy ustawianiem odpowiedniej liczby klatek). 

Dreamcast - reaktywacja (2009)?
Dość ciekawe wiadomości napłynęły do mnie z tego forum, niewiadomo ile w tym prawdy i czego tak naprawdę możemy się spodziewać, ale na rewolucje bym raczej nie liczył (choć po ostatnim ruchu na rynku Commodore 64 to już chyba wszystko jest możliwe. Link podesłał Hunter.

12.07.2005 Aktualizacja strony. [news by: M@jk]

W dziale SCENA pojawiły się następujące pliki w formie gotowego do wypalenia obrazu płyty (Selfboot): Utopia Boot CD v.1.5 (specjalnie dla osób grających na monitorze) oraz jeden z najlepszych playerów MP3 - DC Playa v.2.0 beta 2. Ponadto dodałem pod stronę o programie uDCDivX v.0.1. Tyle w kwestii nowości.

14.07.2005 Co nowego na scenie? [news by: M@jk]

Nowy pełny "modek" do BORa
Niejaki modder o pseudonimie Xenox powrócił z finalną odsłoną MegaMan Xtreme Legends. Całość zawiera 2 grywalne postacie (Zero i X), dostępnych jest 5 poziomów, podzielonych na 12 etapów. Scieżkę dzwiękową została zaczerpnięta ze znakomitego shootera z Segi Saturn. 
Download gotowego obrazu płyty (CDI - Disc Juggler) można znaleźć na stronie http://borrevolution.vg-network.com

Nowy BOR!
CGRemakes wydał kilka dni temu nową wersję silnika Beats Of Rage, która obfituje w takie innowacje jak możliwość użycia broni w grze (!), skorzystania z nowych ataków czy bieganie. Dowload wersji DC: (NTSC) (PAL). Pozostaje zatem czekać na nowe mody, które w pełni będą wykorzystywać owe udoskonalenia!

Fachowa przygodówka na DC?
Lars Hannig, autor gry Ocean Depths (Atari Jaguar), ma w planach przeniesienie na "makarona" jego nowej gry przygodowej pt. Eerievale. 

Eerievale jest przygodówką z elementami horroru utrzymaną w oldskulowym stylu (stare przygodówki typu: "point`n`click). Tła stanowią prerenderowane bitmapy, widok z perspektywy pierwszej osoby, a całość okraszona bardzo ładną dla oka grafiką. Przykładowe screeny;

http://www.eerievale.de/downloads/shot2.jpg
http://www.eerievale.de/downloads/shot1.jpg

Projekt gry rozpoczął się w 2003 roku, gra będzie prawdopodobnie funkcjonować w rozdzielczości 640x480 (24 bit) w 3 wersjach językowych (angieski, niemiecki i francuski). W chwili obecnej na forach dyskusjnych dreamcast-scene.com trwa głosowanie w tej sprawie, aby Lars nie zaprzestał jedynie na "chęciach" stworzenia konwersji na DC.

Głosowanie: http://www.dreamcast-scene.com/community/viewtopic.php?t=185
Oficjalna strona gry: http://www.eerievale.de

17.07.2005 Scenowe wieści [news by: M@jk]

DC na PSP?
Nie do końca :) Tak naprawdę stworzono jedynie emulator DeCekowej karty pamięci VMU, poniżej możecie obejrzeć przykładową fotkę z tegoż programu.Ot ciekawostka, osoby zainteresowane tym że projektem niechaj kierują się tutaj:

http://virtuamunstaz.de/

Czy Gianna powróci?
Wygląda na to że projekt zostanie wskrzeszony. Jak twierdzi główny twórca Gianna`s Return, projekt nie umarł! Aktualnie do prac zostały przyjęte 2 nowe osoby; grafik (możemy więc liczyć na nową, ładniejszą oprawę) oraz koder. Ten drugi ma za zadanie przeprogramować cały kod gry (trochę to potrwa...). Pełna wersja GR ma się ukazać na następujące systemy: Linux, BeOS, MacOS, PSP, Dreamcast, Saturn oraz inne (prawdopodobnie nie będzie wersji dla GP32). Obecnie Kojote próbuje się skontaktować z niejakim Arminem Gessert`em, który w dalszym ciągu posiada prawa autorskie do oryginalnej produkcji The Great Giana Sisters. Wszystko po to aby Powrót Gianny był w pełni zgdony z prawem i nie łamał żadnych zasad.

http://www.gianas-return.de

BOR - wieści
Już niebawem we współpracy z DCDayDreamer oraz Christuserloeser wypuścimy nowy, elegancki pakiet dla DREAM INDUCERa obsługujący najnowsze mody do BORa. Oprócz typowego layoutu utrzymanego w klimatach tej chodzonej bijatyki, będzie można pobrać osobne paki SBI dla danego modu.

20.07.2005 - 02.08.2005 Zasłużony urlop [news by: M@jk]

Są takie dni w życiu, w których należy się odrobina wypoczynku. Myślę że każdemu należy się te kilka dni wolnego w których uzupełni swe siły witalne i nabierze odpowiedniego nastawienia do dalszej całorocznej, egzystencji. Moi drodzy wybywam na blisko 2 tygodnie do Wielkiej 
Brytani, wracam 2 sierpnia. Przygotowałem na mój powrót małą niespodziankę, na razie może nie będę zdradzał szczegółów, ale powiem tylko tyle że warto będzie odłożyć nieco grosza bo natrafi się niezła okazja. Osoby, które zasypują mnie mailami typu gdzie można zdobyć 
sprawnego DeCeka? Również proszę o małą cierpliwość. Stay Tuned -> 2 sierpień.

"Gdzie niema kota tam..."
Potencjalnych psotników na forum ostrzegam iż w Anglii też jest Net, więc podczas mojej nieobecności nie róbcie za dużego bałaganu, bo oko wielkiego brata wciąż patrzy... :) Mimo to proszę naszych moderatorów o zwiększenie czujności. Pozdro ziomale i do zobaczenia.

Ps.
Chyba nie aktywowałem Roamingu, wiec nie będę dostępny na komóre. 

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768