SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Maj`2005


07.05.2005 Alicja w krainie DC po raz trzeci... [news by: M@jk]

Pojawiła się nowa odsłona amatorskiej platformówki z elementami gry przygodowej pt. Alice Dreams. Najnowsza, trzecia z kolei już wersja zawiera następujące zmiany:

- gra zawiera obecnie znacznie rozległe etapy platformowe, ponadto bardziej dopracowane pod względem poziomego scrollingu.
- pełny 2 level gry.
- dialogi "mówione" po angielsku
- Bonusowy poziom dla 4 graczy (do odblokowania po ukończeniu levelu 2, możliwość zapisania dokonanych postępów jak i również zmian w opcjach na karcie pamięci)

Po dość obszerny download (ponad 40mb) obrazu płyty, kierujcie się na oficjalną stronę projektu:

http://www.alicedreams.com/

Nowe fotki z gry: #1 #2 #3

11.05.2005 Shooter Pack#2 [news by: M@jk]

W ramach miłego prezentu dla wszystkich osób, które wiernie odwiedzają nasz serwis - stworzyłem specjalną składankę, będącą następcą Shooter Packa (by Jeffma). Nowa kompilacja obejmuje w swoim zestawie 3 gry z gatunku arcade shoot`em up (+ukryta niespodzianka), jakie okazały się w ostatnim czasie na DC (a nie zostały ujęte w poprzedniej składance). Jeśli chcesz pomóc by Shooter Pack#2 ujrzał światło dzienne, zerknij do odpowiedniego tematu na naszym Forum

Plik Nfo
Screeny z głównego menu:

15.05.2005 BOR-mania wciąż nie ustaje... [news by: M@jk]

Ostatnimi czasy zauważalny jest dość spory ruch w temacie Beats Of Rage, na stronie BOR Revolution pojawiły się 3 kolejne modyfikacje na motywach takich gier jak Chrono Trigger (Chrono Killer), X-Men oraz... Final Fight (Apocalypse). Szczególnie warty uwagi jest zwłaszcza ten ostatni, zważywszy na fakt iż za jego stworzenie odpowiedzialny jest uznany twórca modów - Mr.Q. Na dodatek gra bazuje na sprite`ach wersji automatowej (arcade) gry, ponadto zawiera nowe, nie spotykane do tej pory specjale.


Btw. W odpowiedzi na maile: tak, Alice Dreams v.3 posiada polską wersję językową (notabene mojego autorstwa). Sorry że zapomniałem o tym wcześniej wspomnieć.

16.05.2005 Oficjalny komunikat od SEGI... [news by: M@jk]

Ostatnio na moją skrzynkę mailową przyszedł dość ciekawy list, rzekomo nadany z firmy SEGA. Poniżej zamieszczam tłumaczenie: 

Może to się wydać dla Was dziwne, ale korporacja SEGA do dziś bacznie przygląda się wszelakim serwisom traktującym o konsoli Dreamcast. Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich osób, którym w dalszym ciągu zależy na losie tego sprzętu i pomimo faktu że DC już dawno odeszło oficjalnie z rynku gier, to w dalszym ciągu jest sporo ludzi przejawiających zainteresowanie i propagujących hardware z zakręconym logiem. Cieszymy się niezmiernie że scena Dreamcasta tak prężnie się rozwija, czego dowodem są liczne aplikacje, gry, emulatory i inne programy domowej roboty. Jednakże bylibyśmy bardziej dumni, gdyby z ww. stron znikły wszystkie nielegalne programy, obrazy komercyjnych produkcji (torrenty i pochodne) itp. bowiem psuje to wykreowany klimat i ogólne wrażenie. Chcemy by Dreamcast kojarzony był w dalszym ciągu głównie z świetną rozrywką, a nie z ogólno dostępnym, nielegalnym oprogramowaniem. Znakomicie zdajemy sobie sprawę że aktualnie nic to już nie zmieni, ale bądźcie uczciwi wobec Nas, waszych czytelników i uszanujcie pracę producentów owego softu. Niech za przykład posłuży tu serwis DCEmu.co.uk, który jako jeden z niewielu serwisów na całym świecie może cieszyć się niepodważalnym autorytetem. Pozdrawiamy wszystkich pasjonatów Dreamcasta w Polsce i wierzymy że weźmiecie do serca naszą prośbę.

20.05.2005 [Ostatnia?] Aktualizacja strony. [news by: M@jk]

Od początku istnienia strony radziliśmy sobie jak zapewne wiesz bez komercyjnych reklam i strona jakoś dała radę egzystować, niestety nadszedł dzień w którym skończyła się sielanka i nie wykluczone że jedynym sposobem utrzymania nas przy życiu będą jakieś żałosne reklamy. Administracja czechy.com.pl (serwis który bezinteresownie utrzymywał do tej pory DC FANS) postanowiła powiedzieć basta! Oficjalny powód: zbyt wiele odwiedzin obciążających zanadto serwer czechy.com.pl, co wyklucza dalsze hostowanie naszej strony za friko). Z dniem 30 maja nastąpi więc zamknięcie strony http://www.czechy.com.pl/dc - jeśli do tej pory nie znajdzie się nowy "dom" dla naszego serwisu, strona DC FANS przejdzie do historii, a konsola Dreamcast tym samym zostanie prawdopodobnie pogrzebana na dobre w naszym "pięknym" kraju. Jeśli interesują Cię szczegóły i ew. info jak możesz nam pomóc w tej sprawie - zapraszam na nasze Forum.

A co nowego na stronie?
W dziale Felietony pojawił się specjalny FAQ z odpowiedziami na wszystkie najczęściej powtarzające się pytania początkujących użytkowników (bądz też przyszłych) konsoli Dreamcast. Tak więc zanim ponownie zaczniesz kogoś dręczyć lamerskimi pytaniami, zerknij uprzednio do tego poradnika. Ponadto 2 (ostatnie?) RECENZJE: Jeremy McGrath Super Cross 2000 (by LNG) oraz BLUE SUBMARINE No.6 'Time and Tide' (By Rolly). To tyle, tak więc do zobaczenia (?)

26.05.2005 Zaznamy jeszcze nowej bijatyki na DC? [news by: M@jk]

Wygląda na to że, jest to całkiem prawdopodobne. Dreamcast-scene.com wystosowało specjalną petycję do twórców gry pt. Melty Blood: Act Cadenza, o stworzenie osobnej konwersji na naszą konsolę z zakręconym logosem. MB:AC jest mordobiciem 2D, którego port niebawem zostanie wydane na PC. Oryginalnie produkcja ta została stworzona z myślą o płycie NAOMI GD-ROM. Całość bazuje na znanym anime "Tsukihime" (produkcji Type-Moon). Miejmy nadzieję że Watanabe Production (developer) postąpi równie szczodrze co G-Revolution czy MileStone i uraczy nas nową pozycją, dla odmiany nie z gatunku strzelanin. Jak bardzo skuteczna może się okazać petycja skierowana do producenta, można było się przekonać grając w The Castle of Shikigami II czy Border Down, które ukazały się na "makarona" wyłącznie dzięki takiej prośbie.

Ps. Czas ucieka (zostały 4 dni!), jeśli nadal wahacie się z wpłatą na konto DC FANS, zastanówcie się czy postępujecie FAIR wobec kogoś kto pomógł wam kiedyś bezinteresownie, a teraz gdy jest w potrzebie - to jest zwyczajnie olewany...

29.05.2005 Nowy adres [news by: M@jk]

Dziękuje wszystkim za dokonane wpłaty, nie jest tego zbyt wiele ale z zebranych funduszy udało nam się wykupić na dłuższy okres czasu serwer, na którym znajduje się obecnie nasze Forum dyskusyjne (iserv.pl). Mimo to datki są nadal zbierane, wszystko co wpłynie w najbliższym czasie na nasze konto bankowe zostanie przeznaczone na dalsze przedłużenie umowy wiążącej. Natomiast już dla potrzeb samej strony udało nam się pozyskać nowy, znacznie obszerniejszy serwer (THX dla Przemola z Nukleona). 
Tak więc już od JUTRA strona DC FANS dostępna będzie pod nowym adresem:


http://dreamcast.tivi.pl


Koniecznie zapamiętajcie, zapiszcie sobie lub dodajcie do ulubionych ten adres, bowiem dotychczasowy serwer czechy.com.pl z dniem 30.05.2005 przestaje hostować nasz serwis (co za tym idzie pod "czeskim" adresem nie znajdziesz więcej DC FANS). Osoby korzystające z domeny http://www.dcfans.prv.pl nie muszą zwracać uwagi na poczynione zmiany, bowiem owy adres przekierowuje już automatycznie na nowy "dom". Uwaga w związku z przenosinami część plików może być chwilowo niedostępna do czasu unormowania sytuacji, dlatego proszę o wyrozumiałość i ew. pomoc w razie znalezienia niedziałającego linka. 

W związku z tym że mamy teraz nieco bardziej pojemny serwer, możliwe jest wrzucenie dodatkowych screen`ów, tudzież plików na ftp. Dlatego dla przykładu możemy wzbogacić wszystkie recenzje o zdjęcia (z pewnością wpłynie to pozytywnie na atrakcyjność serwisu). Ponadto zgodnie z tym co uzgadnialiśmy wcześniej na forum, nadszedł odpowiedni czas na odświeżenie wizerunku strony i jej zreformowanie, tj. proszę wszystkich o wspólną pomoc. Przejrzyjcie informacje zawarte na poszczególnych pod stronach i działach, przestudiowując je wnikliwie - jeśli zauważycie ze część zawartych tekstów jest już gdzieś nieaktualna, koniecznie dajcie mi o tym znać (lub samemu podeślijcie poprawioną wersję). Pokażmy wszyscy że, nie na darmo daliśmy serwisowi DC FANS drugie życie! Chyba nie musze dodawać że jestem otwarty na jakieś nowe artykuły z waszej strony (felietony, poradniki? Wysilcie się trochę!). Dziękuje za uwagę, mam nadzieje że DC będzie z nami do końca świata i 1 dzień dłużej (czy jakoś tak :)).

30.05.2005 Scenowe wieści [news by: M@jk]

BOR Collection v.2
Pod tym jakże "zaskakującym" tytułem kryje się druga odsłona składanki ciekawszych MOD`ów do gry BEATS OF RAGE. W skład zestawu wchodzą następujące pozycje:

Beats of Rage Remix
Hatchet Ninjaz
Hyper Final Fight 1 & 2
Alien vs Predator
Dragons of Rage
Double Dragon Extreme
Rage of the Streets

Mody wykorzystują najnowszą odsłonę BORa, posiadającą wsparcie dla vibration pack`u oraz możliwość wyboru częstotliwości odświeżania ekranu (50/60hz).
Gotową kompilację w postaci spakowanego obrazu płyty (bagatela - ponad 500mb) można pobrać z odpowiedniej pod strony DC EVOLUTION 
Dla osób spragnionych nowszych modów, pozostaje czekać na wydanie odpowiednich paków SBI.

Amstrad emulowany
JMD wydał port PeCetowego emulatora DreamCPC na DC. Program ten "udaje" starusienki komputer Amstrad. Jak widać stara szkoła jest nadal w modzie. Poniżej kilka przykładowych
możliwości jakie oferuje ta aplikacja:

-pełną prędkość emulacji wraz z dźwiękiem
-obsługa klawiatury DC
-Wsparcie dla formatu dyskietek Amstrad oraz Zipa
-zdolność automatycznego ładowania wybranego programu
-możliwość konfiguracji ekranu i klawiszy
-działa z emulatorem Chankast

Binaria: download 
SBI: download 

VMU Backup CD v1.2.0
Pojawiła się zaktualizowana wersja znanego narzędzia do obsługi karty pamięci/VMU. 
Lista zmian prezentuje się następująco:
- Dodano wyświetlanie ikonek, teraz możesz zobaczyć ikonę dla danego stanu gry
- Dodano więcej save`ów (blisko 200 zawartych razem z programem)
- Nigdy więcej problemów z odnalezieniem poprawnego save`a dla danego tytułu

Obraz płyty dla Disc Juggler: 
http://www.bucanero.com.ar/descargas.php



 

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768