SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Sierpnień`2004


 

  

 

05.08.2004 Po urlopie... [news by: M@jk]

Witam wszystkich po krótkim urlopie, wróciłem i zabieram się za odrabianie zaległości.

Nintendo 64 jednak na DC?

Troy Davis którego możecie kojarzyć z emulatorem GBA na DC (notabene programik nie ujrzał jeszcze światła dziennego :) Poinformował o rozpoczęciu prac nad nowym projektem pod nazwą Nincest64, jak łatwo się domyślić jest to "udawacz" 64-bitowej konsoli Nintendo. Swego czasu krążyły niegdyś plotki jakoby takowy emulator istniał i znakomicie odpalał Mario 64 (oczywiście był to FAKE, pełniący rolę żartu prima-aprilisowego). Obecnie założyciel Storm Studios wypuścił do testów pierwszą (bardzo wczesną) wersję programu. Nie ma co się jednak zbytnio podniecać; emulacja gier z N64 na DC jest bardzo ciężkim zadaniem - główną przeszkodą jest zbyt mała ilość pamięci potrzebnej do załadowania romu z grą (jak wiadomo gry na N64 były w postaci kartridzy). Co za tym idzie, po za emulacją BIOSu oraz sekwencji startowych mniejszych gier (na dodatek wyświetlanych z błędami w grafice) narazie nic więcej tutaj nie doświadczysz. Bardzo fajnie, ale może by tak ten poprzedni projekt dopracować i przede wszystkim w końcu WYDAĆ?, jak mniemam lepszy sprawny emu GBA, niż raczkujący "udawacz" N64 w formie ciekawostki (póki co, w każdym razie).

http://www.dcemu.co.uk/dcnincest64.shtml - pod tym adresem znaleźć można przykładową fotkę + download emulatora w postaci pliku binarnego.

DC Playa v.2.0

I mamy kolejną odsłonę jednego z najlepszych odtwarzaczy plików muzycznych na DC. Lista zmian wygląda następująco:

- Plugin do obsługi BBA oraz LAN Adaptor Network
- Plugin ffmpeg
- Użycie nowszej wersji KOS (1.3)
- Użycie DMA do uzyskania dźwięku
- Eksperymentalne użycie DMA w sterowniku BBA
- Plugin NSF (odtwarzający muzykę z Nesa/Famicom)

i kilka innych poprawek...

Download nowej wersji w postaci plików binarnych na stronie: https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=62669


Baldr Force EXE - data premiery!

Potwierdzono oficjalnie datę premiery tego dwu-wymiarowego shootera z mechami w roli głównej, o którym wspominałem nieco wcześniej w Newsach i na Forum. Gra trafi do sklepów w Japonii, tylko i wyłącznie w wersji limitowanej - dnia 29 października (br.) Całość została wyceniona na 7,455 jenów (ok 240zł)

Nowe amatorskie gierki...

Niejaki impetus obwieścił iż miała miejsce premiera nowej strony traktującej o scenowej twórczości na DC pod nazwą SCREAMCAST; na dobry początek zaprezentowane na niej zostały 2 nowe projekty (gry) nad którymi trwają obecnie prace:

TOXIC WASTE - Gierka w klimatach starusienkiego "Gauntlet" (z bliźniaczą oprawą graficzną) "komnatówka" pełną gębą - fani oldskulu mogą zacierać ręce :)

WURLY WURM - To nic innego jak kolejny klon "snejka" (ale nie tego z MGS :) który to podbił serca wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych marki Nokia. Oczywiście odsłona tejże gry na DC posiadać będzie nieco bardziej zjadliwą grafikę.

/ www.screamcast.net /

05.08.2004 Wieści ze sceny [news by: M@jk]

Emulator GBA - nazwa potwierdzona

Premiera pierwszego programu emulującego system GBA na DC zbliża się do nas wielkimi krokami; a tymczasem autor projektu uchylił nieco rąbek tajemnicy prezentując 3 przykładowe screeny z głównego menu. Na jednym z nich widnieje logo emulatora na którym można zauważyć jego oficjalną nazwę: 'Visual Troy Advance'. Wiadomo również że program będzie wyposażony opcję Frame Skip (1-5 / auto) oraz włącznik/wyłącznik dźwięku. Jeśli chcesz to zobaczyć na własne oczy kliknij tutaj. :)


Alien vs Predator: Aftermath - DEMO#1

Niejaki 'King Herb' wypuścił pierwsze demo, oczekiwanej przez wielu aranżacji "obcego" na silniku BEATS OF RAGE. Oczywiście gra bazuje na oryginalnym AvP z automatów (CPS2), obecna wersja zawiera nowe plansze, efekt deszczu i watachy obcych - to wszystko z obsługą dla 1-4 graczy. Obraz płyty z grą, podzielony na 4 części (po 5mb) można ściągnąć z tej strony:

http://bor.dcstuff.thefreeserver.net/AVP/

06.08.2004 Nowy komercyjny tytuł na horyzoncie! [news by: M@jk]

Zespół developerski PROJECT FIRESTORM podał oficjalne informacje na temat nowej gry, będącej aktualnie w przygotowaniu na konsolę Dreamcast oraz komputery klasy PC. Będzie nią klasyczny shooter 2d (pionowy) - KARUGAMO. Pierwsze screeny (jak i również sama nazwa gry) nasuwają na myśl poprzedni wielki hit na DC: IKARUGA. Gra ukaże się na przełomie 2004/05 roku, a jej cena wynosić będzie niespełna 30 Euro. Dostępny jest już pierwszy trailer (raczej niskiej jakości) oraz dość spora liczba fotek (zarówno w wersji PC i DC). Wszystko pod adresem:

http://www.project-firestorm.com/karugamo/kg.html

16.08.2004 Sklepik DC FANS - otwarcie! [news by: M@jk]

Jeśli interesuje Cię koszulką z emblematem, związanym z twoją ukochaną maszynką - jak najprędzej kieruj się ->TUTAJ<-

Natomiast jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub chcesz wyrazić swoją opinię na ten temat - ZAPRASZAM na FORUM

18.08.2004 Nowe amatorskie gierki... [news by: M@jk]

Miss Driller

"Pani drylownica" (tak mniej więcej brzmi to w wolnym tłumaczeniu) to nic innego jak kolejny port z Linuxa "popełniony" przez naszego znajomego Reapera, będący swoistym klonem Mr. Drillera (notabene wydanego oficjalnie DC). Gra jest skonwertowana niemalże w 100%, działa z pełną prędkością i efektami dźwiękowymi. Jedyne zastrzeżenia można mieć do sterowania, a raczej zbyt dużej czułości na poszczególne ruchy pada. Dzięki czemu gra jest nieco trudniejsza niż przewidział to autor :)

Download plików binarnych znajdziesz na IMR TECHNOLOGY  


Toxic Waste - nowe screeny.

Serwis SCREAMCAST coraz bardziej się rozkręca, a raczej ich projekty nabierają okazalszych barw. Tym razem ujawnione zostały nowe screeny z będącej w przygotowaniu gry, mającej w założeniach konkurować z kultowym The Gauntlet, myśle że dodatkowy komentarz jest zbędny. Zobaczcie sami [link]

Już nie amatorsko, a w zupełności komercyjnie.

"Ni z gruchy, ni z pietruchy" pojawiła się w zapowiedziach kolejna gra na DC pt. Ring Age. Będzie nią klasyczny RPG z turowym systemem walki; pierwsze screeny wyglądają bardzo zachęcająco i przypominają do złudzenia Evolution (wydane niegdyś na DC). Aktualnie nie wyznaczono jeszcze daty premiery. [oficjalna strona]


Natomiast znane są już daty pozostałych 2 gier, które należą do gatunku przygodówek z ogromną dialogów ("krzaki") przerywanymi wstawkami anime.

Party Shana Nanco (KagaTech) - Adventure [9 wrzesień 2004]
Suigetsu Mayoi-Gokoro (Kid) - Adventure [28 październik 2004]

19.08.2004 Flash Player na DC!  [news by: M@jk]

Scherzo którego możecie kojarzyć głównie z emulatorem Super FamiCast, stworzył pierwszy nieoficjalny odtwarzacz plików w formacie .swf (Macromedia Flash 5 i 6). Co za tym idzie, można teraz odtwarzacz przeróżne animacje, filmiki czy nawet głupio-śmieszne mini gierki na ekranie naszego TV (bez użycia Web Browsera, który notabene i tak nie radził sobie z nowszymi wersjami).

Wszelkie dodatkowe info + download (v.0.1 Beta) znajdziesz na stronie:
http://www.sch3rz0.com/dcflash/
 

19.08.2004 Polskie gry na DC - status. [news by: M@jk]

Po dość długiej "ciszy w eterze" Nettapu przemówił w sprawie dokonanych postępów w spolszczaniu Sonic Adventure. Oddaje głos autorowi projektu;

Zapewne ciekawy jesteś co dalej z projektem Sonic Adventure PL. Przetłumaczyłem około 75% gry. (...) Obecnie wolę zająć się jakimś poważniejszym projektem. Shenmue PL? Tak. Napisałem program, dzięki któremu mogę otrzymywać tekst z Shenmue i go tłumaczyć. Aktualnie pracuję nad wprowadzeniem polskiej czcionki do gry. Nie wiem, czy zajmę się na 100% tym projektem. Sam na pewno nie. Przydała by się jakaś ekipa, która by mi pomagała, dzięki czemu tłumaczenie nie trwało by latami. (...)

Od siebie pozostaje mi dodać, iż sam chętnie przyłącze się do tej wyjątkowo ambitnej inicjatywy. Wiecie dobrze na co stać Nettapu i że cała ta otoczka z tłumaczeniem gier to nie żadna bujda. Mam nadzieje więc, że znajdą się kolejni chętni do współpracy, którzy nie tylko będą służyć radą ale i równie owocną pracą (Morden?). Tak czy owak, zapraszam wszystkich zainteresowanych na nasze FORUM , gdzie przedyskutujemy wszelkie kwestie; co, jak, gdzie i dlaczego :)

22.08.2004 Garść świeżych informacji. [news by: M@jk]

Projekt 'Shenmue PL' - nabór do translacji.

Rozpoczął się nabór do ekipy tłumaczącej tę kultową grę na DC. Jeśli masz odpowiednio dużą wiedzę na temat sagi, znasz dobrze język angielski - zgłoś swoją kandydaturę i weź udział w eliminacjach! (po szczegóły kieruj się na FORUM).
Poniżej jedna z pierwszych fotek pełniąca rolę "zajawki" tego co możecie spodziewać się w finalnym produkcie. (niska jakość, zrobiona za pomocą kamerki internetowej).Nowy mod do BOR`a

Koleś o dość intrygującej ksywce 'HungryMan' stworzył nowego moda na silniku BEATS OF RAGE. Jest nim Naruto, bijataka bazowana na znanym serialu anime pod tym samym tytułem. Całość wygląda BARDZO zachęcająco, poniżej przykładowy screen. Po download wersji DEMO kierujcie się na nasze FORUM do działu SCENA.3 nowe paki SBI.
Serwis SBIFFY "zaliczył" aktualizację w wyniku której pojawiły się następujące paki SBI:

DCPlaya 2.0 Beta
Miss Driller
uDCDivX NTSC / PAL


Co do tego ostatniego to wkrótce pojawić się ma jego kolejna odsłona.

Nowe na stronie:
Nowy poradnik - Obsługa VGA Box (dział FELIETONY)

A tak przy okazji to dziś obchodzę 22 urodziny :P

27.08.2004 Reaper w akcji... [news by: M@jk]

Wakacje dobiegają końca, o czym można się przekonać przeglądając ostatnie scenowe "ruszenie" po blisko miesięcznej przerwie Ian Micheal kryjący się pod pseudonimem 'Reaper' wypuścił nowe edycje swoich projektów:

NeoCD SDL 9.3 - najbardziej oczekiwana, niestety nadal bez dźwięku :/ Zmiany głównie obejmują odczują osoby, które narzekały na zbyt wysoką prędkość działania, gubiące się klatki animacji czy błędne wyświetlanie cieni. Niestety nadal Metal Slug 1 i 2 miewa spowolnienia akcji. -> http://imrtechnology.ngemu.com/emulators.htm

Radquake Final - finalna odsłona Quake dla DC, lista zmian jest dość spora dlatego zainteresowanych odsyłam na http://imrtechnology.ngemu.com/quake.htm

Miss Driller v.2 - Przyjemna gierka, nawiązująca do oryginalnego Mr. Driller, o której miałem okazje wspomnieć nieco wcześniej na łamach newsa.

Druga odsłona zawiera następujące zmiany / poprawki:

- Obsługa "krzyżaka"
- Analog używany jest teraz tylko do nawigacji w głównym menu
- Obsługa muzyki
 

30.08.2004 Co nowego? [news by: M@jk]

Nowa amatorska gierka w klimatach REZ`a!

Po dość długiej nieobecności na DeCekowej scenie, Chui powraca! I to z niebyle czym. NOIZ2SA to strzelanina z dość abstrakcyjną oprawą graficzną. Po Download, szersze info i screeny kierujcie się na: http://www.dcemu.co.uk/noiz2sa.shtmlAktualizacja na stronie:

2 nowe RECENZJE:
Vigilante 8: 2nd Ofensive (By Kayin)
Evolution II: Far Of Promise (By RedBerry)

31.09.2004 Wysyp amatorskich gierek na DC. [news by: M@jk]

Pojawiły się kolejne porty amatorskich produkcji (głównie rodem z "Fenixa"). Ogółem dostępne są 3 nowe tytuły: Nazcatron, Gyruss oraz MSK-XT - wszystkie należą do gatunku strzelanin. Jak na moje oko (nie miałem okazji jeszcze żadnej przetestować) sądząc po pierwszych screenach najokazalej prezentuje się Gyruss, jednak co najlepiej wypada "w praniu" trzeba już samemu sprawdzić.

Download+screeny:

Nazcatron http://www.dcemu.co.uk/nazcatron.shtml
Gyruss http://www.dcemu.co.uk/gyruss.shtml
MSK-XT http://www.dcemu.co.uk/mskxt.shtml 

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768