SEGA DREAMCAST SITE

ARCHIWUM:
Sierpnień`2005


04.08.2005 Decekowa wyprzedaż. [news by: M@jk]

Witam wszystkich, co prawda z małym poślizgiem ale lepiej późno niż wcale...
Bez zbędnej "gry wstępnej" przejdę do rzeczy, a więc przed wami obiecana Dreamcastowa wyprzedaż (niestety po zamieszczeniu ogłoszenia w PE, część rzeczy już zeszła, niewykluczone jednak że przyszłości pojawią się pistolety, memorki, klawiatury itd.) W każdym razie ponizej lista tego co jeszcze zostało:

Dreamcast + okablowanie + pad = 150zł
Dreamcast po tuningu (niebieska dioda - super efekt w nocy!) + okablowanie + pad = 180zł


Oryginalny Joy Pad = 40zł
Oryginalne gry (wszystkie za 200zł):
Dead Or Alive 2
Resident Evil Code Veronica
Chicken Run
The House Of Death 2
Ultimate Fighting Championship
Trick Style
Metropolis Street Racer
NBA 2K
Soul Calibur (brak pudełka)Zainteresowani niech uderzają na mail:
przemol19@o2.pl

Oferta dotyczy oczywiście używanych przedmiotów i jest ważna do wyczerpania zapasów! Dlatego kto pierwszy ten lepszy...
Mam na stanie także konsolę Nintendo 64 +1 pad i gra (Mario 64) = 80zł.

13.08.2005 Aktualizacja strony (nareszcie!) [news by: M@jk]

VMU Backup CD v1.3.0
Zamiast czekać na wiecznie odwlekaną nową odsłonę Vmu Toola od Speuda, czas spróbować konkurencyjnego narzędzia do obsługi VMU autorstwa El Bucanero.
VMU Backup CD v1.3.0 jest już gotowy do użycia i z nowych, niespotykanych do tej pory funkcji zawiera m.in. emulator VMU! dzięki czemu istnieje teraz możliwość pogrania w minigierki na ekranie naszego TV. Pakiet z programem w postaci obrazu płyty zawiera także:

* 60 mini-gier
* 3200 "sejwów" do 350 gier


Do ściągnięcia na stronie: www.bucanero.com.ar

Co nowego na stronie?
Poxipol przygotował specjalny poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak przywrócić do życia kartę pamięci (FELIETONY), natomiast spec od importów, Rolly podesłał kolejną Solucję do "japońca", tym razem jest to chyba najlepszy przedstawiciel 2D RPG na DC - Rhapsody Of Zephyr. Gorąco polecam obczaić ten ekskluzywny materiał.

Ps. są jeszcze dostępne zestawy DC z niebieską diodą!

24.08.2005 Garść świeżych wieści [news by: M@jk]

Na naszym Forum pojawiła się miła niespodzianka, gorąco zachęcam wszystkich aby się tam wybrali i obadali sprawę :)

Dreamcast na GC`2005
Może to się wam wydać dziwne, ale wśród gorączki konsolowej związanej z konsolami następnej generacji (Xbox 360, PSP czy PS3) nie zabrakło też miejsca w Lipsku dla naszego DeCeka. Więcej szczegółów na ten temat postaram się wam przekazać na łamach kolejnego numeru PE w relacji z targów Games Convention. Tymczasem gorąco zachęcam wszystkich do obejrzenia obszernej galerii fotek z tegoż wydarzenia:

http://www.dreamcast-scene.com/index.php/Main/GamesConvention2005

Nowa logiczna gierka na DC?
Niepodległe studio developerskie Stonewall Interactive, zaanonsowało wydanie na DC portu ich gry pt. Celestial Mage, gatunkowo określanym jako "układanka". Więcej informacji na ten temat, jak choćby grywalne demo pod Windows XP, znajdziesz na oficjalnej stronie projektu:

http://www.stonewallinteractive.com/

Kod źródłowy Quake 3 Arena rozpowszechniony
ID Software udostępniło darmowo na swojej stronie, kod źródłowy do ich flagowej produkcji, na której zbili niezłe kokosy swego czasu. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika DC, zważywszy na fakt iż gra ta ukazała się również oficjalnie na maszynkę z zakręconym logosem? Otóż posunięcie te otwiera nowe horyzonty na DeCekowej scenie, ze względu na możliwość "legalnego grzebania" w kodzie, po skompilowaniu źródła Q3 na biblioteki KallistiOS pojawią się nowe możliwości do konwersji bardziej ciekawych produkcji bazujących na tymże silniku.

Zainteresowani "źródłem" niechaj kierują się pod ten adres:
http://www.idsoftware.com/business/techdownloads/

PS. Rolly napisał również RECENZJE do pełnego kompletu z opisem do gry Rhapsody Of Zephyr, jednakże z braku czasu wrzucę ją dopiero jutro.

 

 

28.08.2005 Co nowego? [news by: M@jk]

Na stronie.
RabinHawk podesłał schemat podkręcania procesora głównego DC, po co i na co to komu? odpowiedzi szukaj w Felietonach, dodałem także obiecaną wcześniej recenzję "do kompletu z solucją" do Rhapsody Of Zephyr (z lekkim poślizgiem, ale lepiej późno niż...) autorem tekstu oczywiście, nie kto inny jak Rolly.

Dla tych co Selfboot`ów nie kumają...
Swoistą rewolucje w dziedzinie tworzenia selfboota, stanowi nowe narzędzie BootDreams 0.5.1. Otóż program ten radzi sobie dobrze zarówno z komercyjnymi binariami, jak i również amatorskimi produkcjami typu homebrew (czyli wszelakie emulatory, odtwarzacze, proste gierki 
itp.). Do tego jego obsługa jest banalnie prosta i niezwykle przyjazna dla początkującego użytkownika DC. Po więcej informacji oraz szczegółowy tutorial na ten temat, odsyłam was na stronę Pavlka:

http://members.lycos.co.uk/dreamplay/p_btdr.htm

Ps. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem zestawu GBA SP (full wypas:) z programowalnym cart`em, 400 grami i ładowarką - to niech uderza tutaj.

 

 

 

 

  

 

Copyright C 2002-2003 M@jk. Wszelkie prawa zastrzeżone. Site design by LaGranda. Best view 1024x768